Jdi na obsah Jdi na menu
 


Winx + jednotlivé série

Winx club, to je parta nerozlučných kamarádek, které studují na Alfei - škole pro víly. Musí čelit spoustě nebezpečí jako například zlým čarodějnicím Trix, které je chtějí zničit. Nejsou to jen obyčejné holky, jsou to víly z pohádkových světů! Každá Winx je jiná, nejen svou povahou, ale také magickými schopnostmi a dovednostmi. Poznej jejich tajemství a uvidíš, že je jedna z nich přesně jako TY! Bloom, Stella, Flora, Musa, Tecna a Layla společně tvoří Klub Winx, přičemž slovo "winx" je slovní hříčkou - zní podobně jako slovo "wings", křídla. Winx club je italský animovaný seriál o skupině mladých víl, které pomocí kouzel brání magický svět. V České republice vysílá Winx každou sobotu a neděli TV Barrandov v rámci dětského pořadu Animáček.

Seriál Winx Club

 

SÉRIE 1

 

Tady celý příběh Winx začíná!

 

Bloom byla obyčejnou pozemskou dívkou, dokud se nestřetla s dívkou, která bojovala se zlým obrem. Vyšlo najevo, že ta dívka je Stella, princezna z planety Solarie a víla. Stella vzala Bloom do města Magixu v Magické dimenzi, kde se obě zapsaly do Alfie, školy pro víly.

K Bloom a Stelle se přidají noví přátelé Flora, Tecna a Musa, které společně vytvoří Klub Winx. Bloom konečně objeví své kouzelnické schopnosti a děvčata z Winx se utkají s trojicí čarodějnic Trix (Icy, Darcy a Stormy), které studují na Mračné věži, dívčí škole pro čarodějnice. Dívky se také spřátelí se čtyřmi studenty z Rudé fontány, chlapecké školy, kde se učí na Specialisty. Jmenují se Sky, Brandon, Timmy a Riven

V první sérii mají přeměnu "Magic Winx".

 

SÉRIE 2

Sezona začíná návratem Bloom, Stelly, Flory, Musy, a Tecny z letních prázdnin, aby zahájily svůj druhý školní rok na Alfei. Krátce po úvodním večírku vklopýtá do školy podivná dívka jménem Layla. Řekne dívkám z Winx, že lord Darkar drží jako rukojmí několik Pixie, malých létajících bytostí podobných vílám.

Tři z dívek a dva Specialisté odjedou do Darkarovy tvrze, vysvobodí Pixie a vrátí se na Alfeu. Po celou sezonu se Winx a Specialisté snaží zabránit Trix v krádeži jednotlivých částí Kodexu, ale vždy neúspěšně. Ke konci sezony se také objevuje Charmix - dokáže zprostředkovat kouzelnou proměnu Winx. Víla si svůj Charmix vyslouží, když se postaví čelem k tomu, z čeho má strach. Na konci sezony pomůže Charmix dívkám přemoci Darkara a Layla se stane další členkou Klubu Winx.

Ve druhé sérii tedy k přeměne "Magic Winx" připojí i "Charmix"

Každá z víl zde získá svou Pixie - Bloomina spřízněná Pixie je Fialka, Stellina je Amora, Flora se spřízní s Brebtou, Musa s Tune, Tecna s Digget a Layla už má svou Pixie delší dobu a to Pískle

Seriál Winx Club

 

SÉRIE 3

Začíná třetí školní rok v magické škole Alfei. Víly Winx budou muset prokázat vysoké kvality, aby mohly dosáhnout svého cíle a stát se opravdovými vílami. Prvním krokem bude přeměna v Enchantix! Jedná se o vývoj, který znásobí jejich moc! Vrátí se Specialisté připraveni doprovázet víly Winx. Také Pixie, minivíly ze Selvafoscy, plné energie a sympatie, jsou připravené se opět spojit s vílami Winx!

Ale celé Magické dimenzi hrozí strašlivá hrozba, protože tajemný a zlý čaroděj Valtor byl osvobozen proradnými Trix. Chce získat magickou energii všech planet, které zná, aby se mohl stát nejmocnějším čarodějem všech dob! Valtor bude znamenat pro Winx, ale především pro Bloom, se kterou se čaroděj zdá být záhadně svázán, velké nebezpečí.

Ve třetí sérii tedy zvýší svou moc o proměnu "Enchantix".

 

3. série seriálu Winx Club

 

SÉRIE 4

Klub Winx je zpět. Nyní dosáhly úrovně Believix, nové proměny schopné přimět živé tvory uvěřit v magii. Believix jim také dává troje nová křídla, která je činí ještě mocnějšími: Speedix (zrychlení), Zoomix (teleportace) a Tracix (cestování časem).

Potkají také Čaroděje Temného kruhu, skupiny zloduchů na stopě poslední víle na Zemi, aby s její pomocí dosáhli své plné síly. Winx klub ji musí ochránit. Aby mohly žít na Zemi nepozorovaně, otevřou si obchod se zvířaty jménem Love&Pet, a potkají Roxy, dívku pracující ve Frutti Music Baru. Brzy zjistí, že Roxy je ona poslední pozemská víla! Roxy nakonec pomůže Winx klubu vyhnat čaroděje. Nicméně, nyní se musí postavit pozemským vílám a jejich královně Morganě, která se hodlá lidem pomstít za to, že v ně nevěřili. Winx jsou nuceny se chtě nechtě spojit s Čaroději, aby zachránily lidstvo. Zvítězí?

Jak je napsáno výše, ve 4. sérii díky Roxy Winx získají další přeměnu - "Believex"

Každá z Winx si také oblíbí jednoho mazlíčka - Bloomin se jemnuje Bella, Stellin Ginger, Flořin Coco, Musa si oblíbí Peppe, Tecna Chico a Layla Milly.  

Seriál Winx Club

 

POKUSÍM SE CO NEJDŘÍVE DOPLNIT 5. SÉRII!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: winx

(TERKA, 25. 6. 2013 16:41)

JO NATY TO MÁŠ PRAVDU TA SIMONA TO ASI NESLEDUJE KDYŽ NEVÍ ČÍ JE PEPE A JE ROSTOMILÍ I KDYŽ JE ICE(AJSI)

Re: Re: Re: winx

( Flora winx club, 16. 11. 2013 20:00)

TAKSI TO TA HOLČIČKA SIMONKA ASI SPLETLA TO SE STAVA

Re: Re: winx

(Ivett, 19. 7. 2013 12:54)

To ano, ale pak jsou tam jiní mazlíčci a jeden z nich se shodou náhod jmenuje taky Peppe a patří Muse

Re: winx

(TERKA A NATY, 25. 6. 2013 16:44)

SORRY SIMI MAS PRAVDU PEPE JE MUSI ALE I MY MELI PRAVDU
SORRY

Re: Re: winx

(Ivett, 19. 7. 2013 12:54)

Janě ;)

Re: winx

(tery, 14. 12. 2013 11:52)

ja taky musa je bezva

winx club

(naty , 25. 6. 2013 16:33)

Winx club je dobrý seriál a ráda ho sleduji , ale problem je v tom ,že máme pořát jen 1,2,3 a 4 serii a mě už nebaví se na něj koukat chtělo by to už i další díli , že ???????????????????????????????????????????? A nejradši mám BLOOM je prostě nejlepší :-)

Re: winx club

(tery, 14. 12. 2013 11:49)

bloom je strašna

tekna miluje(winx)

(laura1102004, 27. 11. 2013 17:37)

:D miluji vás:D :D

.....

(Mary, 15. 3. 2013 19:17)

No mě se líbí asi všechny z WINX ale nejvíc Tecna, Bloom, Flora

Re: .....

(Mary , 15. 3. 2013 19:18)

aji Roxy je nej

Re: Re: .....

(Ivett, 17. 3. 2013 8:08)

to jo

Re: .....

(Ivett, 17. 3. 2013 8:08)

Já mám ráda všechny. Moje oblíbená je Bloom :)

Re: Re: .....

(naty, 25. 6. 2013 16:34)

jj moje taky

W I N X

(R-D, 9. 6. 2013 9:03)

Mě se líbí všechny ale nej je

pro mě

Roxy